Конспект уроку на тему: “Досліджуємо ризики і небезпеки”
Тема уроку. “
Досліджуємо ризики і небезпеки ”.
Мета уроку.
Ознайомити дітей з поняттям ризику і небезпеки та впевненість діям у
надзвичайних ситуаціях.
Збагачувати знання дітей про ризики й
небезпеки , які очікують дітей у повсякденному житті . Розширювати поняття про
те, що безпечний шлях – це найкращий шлях до школи, вогонь – наш друг і ворог. Розвивати
навички і вміння користуватись електроприладами, газовими приладами, вміння
робити правильні дії, коли відчув запах газу в приміщенні.
Виховувати увагу і
бережне ставлення до свого здоров’я і життя.
Обладнання: ляльки
для вистави, макет газової плити, дорожні знаки, маски звірів, макет
вогню.
Учениця. Добрий
день, гості щирі,
Хай живеться вам у мирі.
Хай лунає пісня і дитячий сміх,
На урок вас запрошуєм усіх.
Учень. А урок буде в нас незвичний,
І навчить багато нас чому.
Хай буде всім він повчальний,
За це подякуєм йому.
Учитель. Життя
людини, її здоров’я – це головне. У кожної людини воно одне. Втратити здоров’я
або життя дуже просто і легко, а от повернути його назад іноді буває неможливо.
Тому про це треба завжди пам’ятати. Кожен із вас вранці іде до школи, а після
уроків повертається додому. Це – дорога до школи. Безпечна дорога – це життєва
необхідність. І ваш маршрут повинні знати найближчі люди, щоб у разі
необхідності надати допомогу. Також вам доводиться мати справу з електричними
приладами, газовою плитою, бо ж і світло треба ввімкнути, і їжу на плиті
підігріти. Тому ми сьогодні повинні дослідити, які ризики і небезпеки можуть
вас при цьому чекати, як правильно поводитися вдома, на вулиці та на дорозі,
оскільки від правильної поведінки залежить ваше життя і здоров’я.
Учні
4 класу у нашій початковій школі – випускники, дорослі для нас діти,
тому вони самі вже підготували презентації про ризики та небезпеки, які чекають
їх у повсякденному житті.
(Клас
поділено на 4 групи: «Дорога», «Вогонь», «Газ», «Гроза»).
Презентації
діти готували по плану:
1.
Вірші на дану тему.
2.
Хвилинка- цікавинка ( сценка, вистава ).
3.
Правила поведінки на дану тему.
Презентація
1- ої групи “Дорога”
Любіть себе та
інших поважайте,
Своє життя й здоров’я
бережіть.
І правильну
дорогу вибирайте,
Якщо до старості
бажаєте дожить.
Щоб не
спізнитись – ви не поспішайте.
Раніше вийдіть,
щоб спокійно йти.
А по дорозі рот
не роззявляйте,
Щоб і життя, й здоров’я
зберегти.
Бо їде
транспорт, всюди перехожі.
Хтось на
роботу,хтось з роботи йде.
Чи сіє дощ, чи
дні стоять погожі,
А рух не
зупиняється ніде.
Летять машини,
швидкість в них висока.
Миттєво
транспорт цей не зупинить.
І хоч дорога,
може, й не широка,
Та через неї,
діти, не біжіть.
Спіткнутись
можна чи перечепитись…
Летять машини,
вам несила встать.
Автомобіль не
може зупинитись,
Страшне нещастя
може вас спіткать.
Дорогу виберіть
до рідної вам школи,
Щоб світлою й
безпечною була.
І навпростець
теж не ходіть ніколи,
Собі й нікому не
бажайте зла.
Казка про правила дорожнього руху. Додаток
Пісня “Друже, запам’ятай !”
(на мотив “Червоної рути”)
1. Друже,
запам’ятай ти важливі поради,
І увагу звертай
на дорожнії знаки.
Це наука проста,
але дуже важлива,
Якщо знаєш її,
ти людина щаслива.
Приспів:
Червоне світло
пішоходу підкаже:
« Обережно, мій
друже, шлях закритий!
Світло зелене
посміхнеться до тебе,
Посміхнеться і
скаже: «Можна йти! «
2. Так що
треба тобі ці всі правила знати,
І виконувать їх,
і постійно вивчати.
Може їх ти не
раз пригадаєш, дитино,
Коли будеш іти
по проїжджій частині.
Приспів:
Презентація
2-ої групи “Вогонь”
Учень. З друзями ми в ліс ходили,
Там було цікаво.
Ми і вогнище палили,
Забавлялись жваво.
Ми стрибали і співали,
Гарно відпочили!
У футбол, звичайно, грали
І землянку рили.
Учениця. Ще пекли картоплю й сало,
Чай собі нагріли.
Сало над вогнем шкварчало –
Смачно попоїли!
У пляшки води набрали,
Дірочки зробили.
І мурашник обливали –
Гарно
відпочили!
Учень. Та прийшов лісник на лихо,
Став на нас кричати,
Щоб себе вели ми тихо,
Що вогонь – не жарти.
І нас змусив скрізь прибрати
Склянки й банки з рису,
Ще вогонь позаливати…
Й вигнав нас із лісу.
Учениця. А за
вогнище грозився
В школу подзвонити.
Дуже дядько розлютився,
Мабуть, міг побити.
А чого? Ми ж гарно грали,
Круг вогню сиділи,
У м’яча собі ганяли
Й лиха не робили…
Правила
поведінки у лісі
1.
Не можна кричати і галасувати в лісі,
тому що навесні пташки висиджують пташенят і бояться шуму, а тому можуть
покинути своє гніздечко, і пташенята загинуть.
(Показ знака).
2.
Не можна руйнувати мурашники. Адже
мурашки – це санітари лісу, вони очищають його і не дають хворобам
розповсюджуватися. Мурашники треба берегти.
3.
Не можна смітити в лісі, розкидати
пляшки, пакети, скло. По- перше, це все засмічує довкілля, робить його
непривабливим. По- друге, на склянку може наступити тварина і порізати собі
лапку. Від цього вона просто загине.
4.
Особливо страшні для лісу – вогнища.
Незалежно від того, великі чи малі, вони можуть стати причиною лісової пожежі.
А це найстрашніше. У вогні гине все живе.
Вистава «
Приборкання вогню»
(Дія
відбувається у лісі надвечір)
1-а дівчинка. Світе мій,
яка краса!
Чисті, світлі небеса.
На деревах гарні шати.
Квіти… Як їх не
зірвати?
Лине спів пташок здаля.
Скоро вже засне земля.
Он і перша зірка сяє…
Та чогось не вистачає.
1-ий хлопчик. Романтична
ти моя!
Все давно продумав я:
Щоб тебе розвеселити,
Слід багаття розпалити.
(
Розкладають багаття, сідають, відвернувшись від вогнища. Вогонь розгулявся,
танцює. Діти гасять його, але не повністю.)
2-ий хлопчик. Тихше,
тихше, не лютуй,
Лісу марно нам не
псуй.
Ти чого це розгулявся?
Що без нагляду
зостався?
Вогонь. Я – малий, та злий пірат.
Сонцю, блискавці я брат.
Я дерева полюбляю,
Скрізь по стовбурах
гуляю.
Я мандрую по містах
І на всіх наводжу
страх,
Нищу геть усе, що бачу.
За добро я злом
віддячу.
3 –й хлопчик. Ач, який ти «молодець»!
Ось поллю – й
тобі кінець.
Годі вже, давай
дружити,
З нами тихо, в мирі жити.
Ти потрібний нам
і край!
І тобі ж із нами
– рай:
Бо в нас є смачне
вугілля,
Газ і нафта, сухе
гілля.
Є електрика у
нас,
Торф на паливо і
гас.
Гарні печі
збудували…
Чи ж тобі для
щастя мало? !
Вогонь. Їжу я люблю таку.
Це мені все до
смаку.
Та її слід
заробити.
Що я маю вам
робити?
1-й хлопчик. Зігріватимеш ти
нас
У скрутний зимовий час,
Будеш нам обід варити
І машини всі водити.
2-й хлопчик. Піднімати
літаки
І світити маяки,
В домнах плавити метали
І освітлювати зали…
Ну, що скажеш? По руках?
А от он без нас зачах.
Вогонь. Я роботи не боюся,
Бо і там повеселюся.
2-а дівчинка. От і добре.
Тільки знай:
Де не можна – не гуляй,
Не пали розваги ради.
І на дружбу не зважай:
Вмить погасимо і край.
Бо у кожній є будові
Вогнегасники чудові.
1-а дівчинка. Повно по річках води –
Не допустимо біди!
І пожежні є дружини,
Що чатують щохвилини.
Як подзвониш 101,
То за декілька хвилин
Вони рушать у дорогу
Й нададуть нам
допомогу.
(
Зустріч з пожежним інспектором ).
Учитель. Ой, заходьте, прошу, вас!
Інспектор. Добрий день, мої хлоп’ята!
Які мудрі оченята!
Отже, розповіді час.
Це було в прадавні дні:
Не варили їжі люди,
Жили, ніби звірі хижі.
Було гарно, як вві сні.
1-а дівчинка. Чим же гарно?
Інспектор. А ось чим:
Бо ще клопоту не мали
І пожеж іще не знали.
Так безпечно було їм.
Та відомий Прометей
Вкрав у Зевсовій хатині
Іскру і в очеретині
Зніс на землю, до людей.
2-а дівчинка. Молодець!
Інспектор. А ось і ні!
З того часу і донині
Сто пожеж о кожній
днині.
Можеш вірити мені!
Ось і ти часу не гай.
Та, щоб менше було лиха
І в квартирі –
любо-тихо,
Різні правила вивчай.
1-й хлопчик. О, ще й правила!
Інспектор. Тож знай:
Телевізор кольоровий –
Небезпечний, хоч і
новий,
На дітей не залишай.
Дітлахам не дозволяй
Грати вдома з
сірниками.
Хай накажуть строго
мами
Не чіпати їх – і край!
2-й хлопчик. А чому?
Інспектор. Та ось чому:
Що з-за іграшок
дитячих,
Милих витівок
хлопчачих
Лих багато. Цур йому!
Рота ти не роззявляй,
Коли щось прасуєш
вдома,
Хтось подзвонить,
зморить втома-
Швидко праску вимикай!
1-а дівчинка. А чому?
Інспектор. Та все тому,
Що нагріється тканина,
І в оцю погожу днину
Ти опинишся в диму.
Нагрівач тоді вмикай,
Коли люди є в квартирі:
Не суши над ним
ганчір’я:
Про безпеку пам'ятай.
2-а дівчинка. Про яку?
Інспектор. Та ось яку:
Щоб підлога не
жеврілась,
Штора поруч не
нагрілась,
Бо не довго й до димку.
Масло, гас, бензин
горить –
Не гаси це все водою:
Вкрий хоч ковдрою
старою,
Можна ще піском гасить.
1-й хлопчик. А чому це?
Інспектор. Бо воно
Буде зверху все горіти
І не згасне. Нащо ж
лити
Воду, що іде на дно?
Треба знати геть усім
Про ялинку. Ось на
свято
Прибуло гостей багато.
Не зіпсуйте настрій їм.
2-й хлопчик. Таке скажете! А чим?
Інспектор. Не пали вогні в кімнаті
Та не хлопай! Все ж у ваті! –
Вмить згорить і піде
дим.
Ще ось правило назвіть
Про багаття.
( До
дівчинки). Пам’ятаєш?
1-а дівчинка. Ні не знаю!
Інспектор. От і маєш!
Отже, зразу запишіть:
Лісу шкоди не робіть!
Там багаття не палити.
На галяві ж – загасити
Вчасно. А тоді вже
йдіть.
Газ – цілком потрібна річ,
Бо він часу не марнує;
Всіх зігріє й нагодує
Лише будь з ним віч-на
віч.
2-а дівчинка. Як це?
Інспектор. Так! На вус мотай:
Усі правила наслідуй
І запаленим не
кидай,
Дітям теж не
доручай.
Пам’ятай, і батько й
син:
Є у нас бійці на
славу –
Це пожежних дужі лави.
Разом. Їхній номер – 101!
1-й хлопчик. З ними лихо – не біда.
2-й хлопчик. Їх покличте – і примчаться.
1-а дівчинка. Вони диму не бояться.
2-а дівчинка. Вмить заллє вогонь вода!
Презентація 3-ої групи “Газ”
Кожну
мить і кожен час
Всім
потрібен дуже газ.
Він все
може, все уміє
Він в
котельні воду гріє.
Щоб зимою це тепло
До
домівок всіх прийшло.
Для дорослих і малих
Зварить
суп, спече пиріг.
Саме він
старається,
Якщо
хтось купається.
Щоб не
трапилось біди
Пам’ятати
слід завжди:
Перед тим, як газ включити,
Слід кватирку відчинити.
Як
горить на плитці газ,
Наглядай за ним весь час.
Бо вода,
яка кипить
Вогонь
може загасить.
А ось це
уже не гра,
Може
статися біда.
Хочеш теплої води,
До колонки підійди,
Запаливши сірничок,
Піднеси під ковпачок.
Як нема
в колонці тяги,
То не
треба тут «відваги».
Ти
колонку не вмикай,
А дорослих
зачекай.
А минулої неділі
Ледь
зайчата не згоріли.
У четвер, їжак сусід
Батьків кликав на обід.
Каже
дітям всім зайчиха:
Щоб
удома було тихо.
В хаті
треба гарно грати
Та
газ-плитку не чіпати.
Мама з татком поскакали
Діти лапками махали.
Погортали вони книжки,
Грались трохи в « кішки-мишки «
Все це
швидко надоїло
Прийнялись
вони за «діло».
Зайці в
кухню поскакали,
Крани
всі повідкривали.
В той же час заходить кріт
Добрий, давній їх сусід.
Запалив цигарку він
І, злетів в повітря дім.
Кріт в
лікарні сам лежить,
Голова в
нього болить.
А
зайчата сіроокі
З тих
пір стали косоокі.
Не жартуйте, діти, з газом
Та дружіть з «Львівгазом».
Якщо чути газ в квартирі,
Викликайте 104.
Крани
треба перекрити,
Вікна,
двері відчинити.
А малих,
сестру і брата
Швидко
вивести із хати.
Не вмикай в момент критичний
Жоден прилад електричний.
Заборонено вмикати
Світло в той момент у хаті.
Щоб не трапилось біди,
Сірничок ти не пали.
Та про зайців пам’ятай
Аварійну зачекай.
Правила поводження з газом та
електрикою. Додаток.
Учитель. Природні стихії
– це потужна і неприборкана сила. Людина не вміє управляти природними стихіями,
тому безсила перед ними. Бурі, урагани, смерчі можуть змітати все на своєму
шляху, вони піднімають в повітря людей,тварин, величезні машини, знімають дахи
будинків і все руйнують на своєму шляху. Крім того, величезні чорні грозові
хмари проносять над землею надзвичайно потужні електричні розряди, що їх
називають блискавками. Вони можуть убити все живе, можуть викликати руйнівний
вогонь і спалити все до тла.
Презентація 3-ої групи учнів «Гроза»
Учень. Так було
спекотно й тихо надворі,
Від жари поблідло й небо угорі.
Раптом перестали птахи щебетати,
Квіти пелюсточки стали закривати.
Враз повіяв вітер – це гроза
летить.
Дощ рясний проллється за коротку
мить.
Волохаті хмари наповзли на небо.
Людям краще вдома відсидітись
треба,
Бо гроза з собою блискавку несе.
Блискавка спалити може геть усе.
Як вона блискає, хмари розтинає.
В дерево ударить – дерево палає.
Бо у неї сила величезна дуже –
Велетня-споруду зруйнувати здужа!
Все живе убити може – всім відомо.
А тому не треба йти в грозу із
дому.
Учениця. Бо на кожній
хаті є громовідвід,
Вікна й двері також зачинити
слід.
І кватирки треба теж
позачиняти,
Протягів у хаті варто уникати.
Телевізор, праску також
не вмикай.
І грозу в квартирі ти
перечекай,
Бо стихія грізна і глуха до
слова.
Розбушується – все знищити
готова.
Правила, яких треба дотримуватись під
час грози. Додаток.
Учитель. Сьогодні ми
повинні дбати не тільки про своє фізичне здоров’я, а й про духовне, бо воно
невіддільне від здоров'я природи.
Планета
Земля. Їй не солодко живеться, коли сушить її пустельна спека, раптові морози,
викручують тіло чорні смерчі. Ми скаржимося: клімат гіршає, погода вередує. А
погода, до речі, - то дзеркало земного здоров'я. Над чистими річками, над
міцними зеленими кронами й повітря гарне, й погода м’яка, лагідна. На жаль,
люди забруднюють моря і річки, вирубують ліси й тим змушують Землю хворіти. А
Земля – не рабиня наша, а мати. Сонце – не вітчим наш , а рідний батько, ліси –
наші брати, річки – сестри. Дощі, вітри, сніги мусять бути добрими гостями. А
ми на своїй планеті – не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.
Земля чекає від нас мудрості, милосердя.
Пісня «Одна земля у нас, одна…»
1. Сумно,
сумно аж за край –
Ріки
висихають, плаче рідний край.
Гірко,
гірко на душі –
Все
живе зникає, наче міражі!
Приспів.
Одна
земля у нас, одна,
Хай
буде чистою вода,
Людська
рука нехай
Не
нищить рідний край!
В
нас небувалої краси
Річки
і гори, і ліси,
Одна
земля в нас, ти її оберігай!
2. Брудно,
брудно навкруги –
Знову
в атмосфері – викиди, дими!
Важко
дихати у нас,
Бо
навколо – тільки вуглекислий газ!
Приспів.
3. Плаче,
плаче вся земля ,
Захисту
благає, наче немовля.
За
природу ти подбай,
В
нас вона єдина, це запам’ятай!
Приспів.
Екологічна
вистава. Додаток.
Пісня «Лебеді»
Прилетіли
лебеді
Сіли
на воді.
Тут
вони побачили,
Що
вона в біді.
Ой,
рятуйте , людоньки,
Річку
від біди.
Бо
вже нас не буде тут
Та
й після зими.
Приспів.
Лебеді,
лебеді, лебеді
Сполох
б'ють до ночі.
Лебедям,
лебедям, лебедям
Подивіться
в очі.
Лебеді,
лебеді, лебеді
З
болем і журбою,
Чи
ж прилетять лебеді
І
до нас з тобою?
Приспів.
2.
Зажуривсь ставочок наш:
-
Як же буть мені?
Стільки
риби гарної –
І
вже вся на дні.
Бо
то люди-нелюди
Наробили
зла.
Ой
було весело всім,
А
тепер біда.
Приспів.
3.
Там берізка зламана
Віти
простягла,
Ой
десь тут сосна була,
Вже
її нема.
І
ялини зрубані
Всі
на Новий рік.
Ой
нам треба думати,
Зберегти
як їх.
Приспів.
Правила
поведінки на природі.
Пісня “ Якщо
разом підем ми ”. Додаток.
Підсумок
уроку.
План і хід уроку
1. Привітання учнів.
2. Бесіда вчителя.
Життя людини, її
здоров’я – це головне. У кожної людини воно одне. Втратити здоров’я або життя
дуже легко і просто, а от повернути його назад іноді буває неможливо. Тому про
це треба завжди пам’ятати. Кожен із вас вранці іде до школи, а після уроків
повертається додому. Це – дорога до школи. Безпечна дорога – це життєва
необхідність. І ваш маршрут повинні знати найближчі люди, щоб у разі
необхідності надати допомогу. Також вам доводиться мати справу з електричними
приладами, газовою плитою, бо ж і світло треба ввімкнути, і їжу на плиті
підігріти. Тому ми сьогодні повинні дослідити як правильно поводитися вдома, на
вулиці та на дорогах, оскільки від правильної поведінки залежить ваше життя і
здоров'я.
Учні 4 – го класу
мали домашнє завдання – підготувати презентації про ризики та небезпеки, які їх
чекають у повсякденному житті.
- Надаємо слово учням 1-ої групи « Дорога».
1. Повідомлення учнів ( вірші ).
2. А ось, що
буває з тими, хто нехтує правилами дорожнього руху ( Казка ).
3.
Пісня (на мотив “Червоної рути”).
2
– га група “Вогонь”.
1.
Правила поводження у лісі.
2.
Сценка «Приборкання вогню».
3.
Правила поводження з вогнем.
3
–я група «Газ».
1.
Виступ учнів.
2.
Правила поведінки з газом.
4
–а група «Гроза».
1.
Виступ учнів.
2.
Правила, яких треба дотримуватись під
час грози.
Учитель. За
зовнішнім виглядом блискавки
дуже різноманітні:
Лінійна,
стрічкова, плоска, чоточна, кульова.
Кульова
блискавка з’являється після великого розряду лінійної блискавки, маючи вигляд
кулі, витягнутої в формі груші. Діаметр такої блискавки сягає кількох метрів,
хоч біля поверхні Землі їх розмір сягає 10-20 см.
Кульова
блискавка іноді перебігає з швидкістю 2-5 метрів на секунду дуже звивистим
шляхом, залишаючи на предметах сліди опіків і плавлення. Рух кульової блискавки
супроводжується свистячим звуком і може закінчитися оглушливим вибухом.
Характерною особливістю кульової блискавки є її здатність проникати крізь
невеликі отвори. Може проникати через димарі, вікна, або невеликі щілини.
Тести
для перевірки знань учнів з теми «Я вдома».
Учитель.
Сьогодні ми маємо дбати не лише про своє фізичне здоров’я, а й про духовне.
Адже людина приходить у світ для добра. Тому вона не повинна чинити зло у
природному середовищі, де поряд з нею живуть різні рослини і тварини, а навпаки
– насаджувати дерева і квіти, розчищати джерела і струмки. Змалку вчіться це
робити, щоб вирости добрими, чуйними, справедливими,уважними, лагідними,
привітними і милосердними.
Виступи
дітей:
1.
Екологічна вистава.
2.
Пісня «Одна земля у нас одна».
3.
Фауна і флора.
4.
Пісня «Лебеді».
5.
Правила поведінки на природі.
6.
Пісня « Якщо разом підем ми…».
(Звучить
пісня « Вчать у школі» . Забігає вовк, за ним – поліцейський).
Поліцейський.
Громадянине вовк, зупиніться! Ви куди?
Вовк. Туди! (
Забігає на сцену).
П. (
свистить). Громадянине, зачекайте!
В. Ну, що
ше? Мені ніколи, я поспішаю! А що трапилось?
П.
По-перше, ви увірвались на сцену, внесли зміни у хід свята, а у нас з дітками
дуже серйозна розмова. По-друге, ви порушили правила дорожнього руху.
В. Так? (
Чеше потилицю). Але ж ми у казці, а в казці усе не за правилами.
П. Наша
казка як раз про правила.
В. Про які
ще там правила?
П. Про
правила дорожнього руху!
В. Не знаю
я про такі. Я зібрався пограти у футбол на проїжджій частині, а ви мені весь
час заважаєте. (Вовк тікає від поліцейського).
П. Увага
всім працівникам ДАІ! У нашій казці з’явився порушник правил дорожнього руху.
Терміново вжити заходів: швидко затримати порушника, навчити його правил
дорожнього руху! Особливі прикмети: сірий костюм, червона краватка, чорна
шапка. Негайно всім на пошуки!
(
Поліцейський вибігає зі сцени на пошуки Вовка, передає все по рації.)
Зміна
декорації: у лісі, біля своєї хатки, сидить Баба Яга і співає пісню на мотив «
Маленька країна».
Стоїть
за горами, за лісами
Хатка
моя стара,
Там
павуки снують ночами,
Там
страх і темнота.
Знаків
дорожніх там не знають.
І
не виконують їх.
Усі
по стежинках там гасають,
Біда
їх чекає усіх.
Приспів.
Навіщо
вам їх учить,
Як
можна без них прожить?
Зі
знаками цими, дітки мої,
Краще
вам не дружить! ( 2 рази).
(
У цей час забігає на сцену Вовк.)
Вовк. О,
привіт, бабусю!
Баба Яга. А, це
ти, Вовче, одно скачеш!
В. Так, це
я, бабуню! За мною женуться, сховай мене!
Б.Я. Кому на
цей раз ти потрібен?
В.
Поліції!
(
Бігає по сцені, не знає, де сховатися).
В. Ну,
бабусю, придумай що-небудь, благаю.
Б.Я.
Набридло чаклувати,
Слова
нікому сказати.
Добре,
вовче, тобі я поможу,
Бо
з тобою я дружу.
В. Та годі
тобі вже, швиденько чаклуй, а то мене спіймають.
Б.Я. Ось
тобі моя мітла.
Мчить
вона немов стріла.
Ти
на неї зверху сядь,-
Над
лісами будеш ти літать.
В. Ну ти
даєш, бабусю. А кажеш, що на пенсії.
(
Сідає на мітлу, бігає по сцені, « вилітає». З’являється поліцейський.)
П. Доброго
дня, бабусю! Ви тут Вовка не зустрічали?
Б.Я. Здравія
желаю! ( Козиряє поліцейському ). Нікак нєт, нє віділа!
(
Діти кричать. Що бачила).
П. Я не
розумію, хто каже правду!
Діти.
Ми!
П.
Зізнавайся, бабусю, а то зараз же пройдемо у відділок.
Б.Я. А що .
Я нічого. Я вам все скажу, тільки пообіцяйте, що ви мене не посадите.
П. Обіцяю!
Б.Я. Я йому
позичила свій автомобіль.
П. Якої
марки?
Б.Я. Марки
мітла, березова,не минуло й чотириста їй, як мітлу змайстрував сам Кощій!
П. Так,
зрозуміло.(Говорить по рації.) Увага, увага всім постам ДАЇ! Порушник правил
дорожнього руху = Вовк – зник у невідомому напрямку на мітлі! Негайно затримати
Вовка, пояснити йому правила дорожнього руху, відібрати транспортний засіб!(
Звертається до Баби Яги) А вам, Бабусю, теж я бачу, потрібна
профілактика.(Погрожує).
Б.Я. Ні-ні,
не потрібно! Я вже зрозуміла. Я більше не буду… А можна мені з вами залишитися
і вивчити всі правила? Я обіцяю, що буду чемно себе поводити і завжди
дотримуватись правил дорожнього руху.
П. Ну, що,
діти, пробачимо Бабу Ягу? Повіримо їй на цей раз?
Діти.
Так!
П. Тоді,
бабусю, для тебе перше випробування: потрібно провести гру з учнями з правил
дорожнього руху.
Б.Я. Добре
спробуйте для початку відгадати загадку.
Усім
перехожим я моргаю,
Щоб
пильно глянули на мене.
Очей
же я аж троє маю:
Червоне,
жовте і зелене.
Діти.
Світлофор.
Б.Я. Правильно,
діти, молодці! А чи знаєте ви, що означає кожне око світлофора?
Учениця.
Червоне – треба пам’ятати:
Іти
не можна, слід чекати.
А
жовте блимне – не хвилюйся,
Уважним
будь і приготуйся.
Зелене
– вітер, дощ чи злива,
Через
дорогу йди сміливо!
Б.Я. Молодці!
Тепер ми можемо пограти у гру, яка має назву «Сигнали світлофора».
Якщо
я буду показувати червоний колір, то ви тихенько сидіть, якщо жовтий – то
плескайте в долоні, а якщо зелений – то тупайте ногами. Правила зрозумілі? Тоді
починаємо.
(
Проводить гру).
Тепер,
я гадаю, і ви, і я запам’ятаємо правила дорожнього руху і завжди їх будемо
виконувати.
П. А якщо
немає світлофора, то як і де можна переходити дорогу?
Учень. Щоб
дорогу перейти, треба знак такий знайти: «Пішохідний перехід».
А
якщо відсутній знак,
Треба
нам зробити так:
При
дорозі зупинитись
І
ліворуч подивитись.
Бачиш,
транспорту немає,
До
середини рушаєш.
Є
тут лінія чудова,
Незвичайна.
Розділова.
Знов
на ній ти зупинись
І
праворуч подивись.
Як
машини всі пройдуть –
Пішоходу
вільна путь.
(
На мітлі з’являється Вовк).
В. Ах,
стомився я за день,
Краще
б я співав пісень.
Знову
я тут приземлився,
Бо
бензин увесь скінчився.
П. А ви
нам якраз дуже потрібний, громадянине Вовк!
Ви
порушили правила дорожнього руху і за це маєте відповідати перед законом!
В. Це як
ще «перед законом»?
П. А так:
ви повинні скласти іспит на знання Правил дорожнього руху.
В. Іспит?
Це наче в Лісовій школі?( Чухає потилицю).І чому я тоді не слухав мудру
вчительку Сову?
П. Отож, а
тепер доведеться самому відповідати.
В. Ну, що
ж іспит так іспит.
П.
Слухайте уважно перше запитання:
На
який сигнал світлофора не можна переходити дорогу?
В. (
благає допомоги у дітей ).
На
жовтий…
Діти. На
зелений.
П. З цим
завданням ви не впорались. Слухайте наступне:
У
якому місці можна переходити проїжджу частину?
В. По
діагоналі…
Діти. Не
правильно ( відповіді учнів).
П.
Повторіть усе, що розповідали діти. ( Вовк повторює).
Останнє
запитання.
Де
можна їздити на велосипеді?
В. У лісі,
в парках, скверах.
Діти. На
спортивному майданчику, у дворах.
П.
Правильно, молодці! Нарешті я бачу, що ви запам’ятали найпростіші правила
дорожнього руху.
Вовк і Баба Яга.
(разом).І не тільки запам’ятали,а й будемо їх виконувати.
(
Всі актори шикуються на сцені, звучать фінальні слова).
Учень. Знайте
всі: дорослі й діти,
Найважливіші
на світі
Строгі
правила дорожні.
І
без них прожить не можна.
Учениця. Є
правила строгі для пішоходів,
Їх
знати повинні усі до пуття.
Буває
– помилка – загроза здоров’ю,
Буває
= помилка позбавить життя!
Поліцейський. Хто сів
за кермо – не спіши, будь уважний,
На
знаки дорожні в дорозі зважай.
Ти
правил безпеки, водій, не порушуй,
Про
тих, хто довкола, завчасно подбай.
Баба Яга.
Дорослі! Про діток своїх потурбуйтесь,
Дорога
– не місце на малятам для гри!
Їм
змалку потрібно теж правила знати,
Порушники,
зважте, ростуть з дітвори!
Вовк.
Здоров’я вам всім – водіям, пасажирам,
У
здоровому тілі – здоровий вам дух!
Щасливих
доріг вам усім ми бажаєм.
Усі разом. Бо ми –
за безпечний, за вічний ми рух!
Коментарі
Дописати коментар